SAFE DIVING - Kursy nurkowania

Napisz do mnie:
rafal_@_safediving_pl

Strona od jakiegoś czasu nieaktualizowana. Powód jest prosty – natłok pracy (4go.pl) nie daje mi szans na ich prowadzenie…. a przynajmniej w komercyjnej odsłonie. Prowadzę je nadal dla znajomych – żeby nie wypaść z wprawy :).  A może szukasz hostingu, domen, certyfikatów SSl czy sklepu internetowego? Zaglądnij na https://4go.pl

Deep Diver

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Głeboka ścianka, wrak…. miejsca które chcesz zobaczyć ale są za głęboko?

Na tym kursie nauczysz się jak planować i wykonywac nurkowania głebokie. Nauczysz sie technik pływania bez mącenia dna. Przy tego typu nurkowaniach nie tylko iloścpowietrza w butli wyznacza czas naszego nurkowania. Krótki czas bezdekompresyjny, szybko „znikające” powietrze oraz narkoza azotowa po to by zobaczyć coś głebiej.

Podczas kursu DEEP DIVER zapoznasz sie z planowaniem i wykonywaniem nurkowan głębokich oraz ryzykiem wiążącym sie z takimi nurkowaniami. Poznasz techniki zanurzania i wynurzania, będziemy też ćwiczyć technikę pływanie nad dnem bez jego mącenia.

Zajmiemy się również problematyką choroby dekompresyjnej oraz narkozy azotowej. Awaryjnych przystanków dekompresyjnych oraz deep stopów.

Cały kurs możemy zrobić na Zakrzówku, jednak będziemy Cię namawiać aby pojechac na dwa nurkowania do Hermanic (Svobodne Hermanice – CZ)

Wymagania wstępne :

 

Podczas kursu wykonamy cztery nurkowania oraz dwa wykłady szkoleniowe :

  • Nurkowanie Nr 1:  24 – 30 metrów
  • Nurkowanie Nr 2:  18 – 24 metry
  • Nurkowanie Nr 3:  30 – 40 metrów
  • Nurkowanie Nr 4:  18 – 30 metrów

 

Cena kursu : 600 PLN (koszt łącznie z materiałami i certyfikatem PADI)

NITROX

 

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Kiedy zaczynałeś nurkować to powietrze w butlu nie starczało na zbyt długo. Po jakimś czasie zużycie zmalało i okazało się, że musisz kończyć nurkowanie pomimo tego, że zapas w butli jeszcze jest spory – szybko zbliża się limit bezdekompresyjny i czas się wynurzać… i tutaj pojawia się możliwość bezpiecznego przedłużenia tego czasu – nurkowanie na wzbogaconym powietrzu – NITROX.

 

Zobacz poniżej jak zmienią sie limity bezdekompresyjne Twoich nurkowań :

GŁĘBOKOŚĆ POWIETRZE EANx32 EANx36
18 metrów 56 minut 95 minut 125 minut
22 metry 37 minut 60 minut 70 minut

Wymagania wstępne :

  • ukończone 12 lat
  • PADI OWD lub podstawtowy stopień innej uznanej organizacji

 

Materiały w cenie kursu :

  • Podręcznik PL
  • tabele RDP Eanx32, Eanx36, tabele EAD i CNS

 

Kurs trwa dwa dni i jest to głównie teoria. Nurkowania z racji tego, że pod woda nie ma nowych umiejętności nie są wymagane – choć zalecamy byś wykonał dwa nurkowania dla tej nowej dla siebie mieszance.

 

Cena kursu : 550 PLN ( w cenie nabicie butli EANx32 lub EANx36 oraz certyfikat PADI)

Suche SKAFANDRY

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Nie raz skończyłeś swoje nurkowanie zmarznięty, a na myśl o ponownym ubraniu sie w mokrą piankę włosy jeżyły sie na głowie… Nasze wody są zimne bez względu na porę roku (bardzo nisko termoklina) i wybór suchego skafandra jest często kwestią czasu.

Na kursie oprócz teorii wykonasz dwa nurkowania szkoleniowe w suchym skafandrze.  Nauczysz się jak nurkować w suchym skafandrze szlifując neutralna pływalność.

Przećwiczymy również sytuacje awaryjne. Zasymulujemy między innymi awarie zaworów oraz sutuację w której zbyt dużo powietrza dostanie się do nóg.

Sporo czasu poświęcimy na technike pływania żabą (bez mącenia dna) oraz na doskonałe wyważenie sie i trym w wodzie.

Wykonasz również dobrze znane ci już ćwiczenia – PIVOT i HOVER, ale tym razem przećwiczysz je uzywając do tego tylko suchego skafandra.

Na koniec nauczysz sie jak składać i transportowac swój suchy skafander by nie uszkodzić zamka gazoszczelnego. Dowiesz się również jak go konserwować przed i po nurkowaniu. Możesz rownież użyć do swojego skafandra suche rękawice, ktore dodatkowo podniosą komfort termiczny.

Na kurs dodatkowo potrzebujesz :
  • suchy skafander
  • docieplacz pod suchy skafander
  • dodatkowy wężyk do inflacji suchego skafandra ( taki sam jak do inflatora jacketu) wkręcony w pierwszy stopień automatu
  • dodatkowy balast
Cena kursu 600 PLN ( 500 PLN jeśli posiadasz swój skafander), cena obejmuje certyfikat PADI

 

*** Jeśli zakupisz u nas suchy skafander i docieplacz kurs otrzymasz gratis!

Specjalizacja WRAKOWA

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Nurkowania na wrakach są dla większości nurków jednymi z najbardziej fascynujących. Budzą wielkie emocje a już same przygotowania do nurkowania na wraku są bardzo ekscytujące. A później te opowieści…. i niesamowite zdjęcia…..

Nurkowanie na wrakach wymaga od nas solidnego przygotowania – co właśnie oferujemy Ci na tym kursie. Poznasz sposoby nawigacji, poręczowania, pływania blisko ostrych krawędzi. Dokładnie przećwiczymy poręczowanie połączone z utrzymaniem doskonałej pływalności oraz technik nie mącenia dna oraz pływania żabą do tyłu. Będziemy zanurzać się wzdłuż liny, a pózniej beż żadnej bazy wizualnej –  w toni.

Na kursie wykonasz również mapę wraku zaznaczając na niej potencjalne niebezpieczeństwa, miejsca wejścia i wyjścia z wraku.W koncu  będziesz penetrował wrak poręczując go, używajac jednocześnie latarki oraz starając się nie zmącić dna.

Z wraku wrócisz na kompas do miejsca wejścia do wody, na 5 metrach strzelisz bojkę – jeśli jeszcze tego nie ćwiczyłeś na tym kursie będzie czas na to abyś to opanował.

Nurkowanie na wrakach wymaga od nas dodatkowo doskonałego planowania i organizacji co jest częścią tego kursu.

Będziesz potrzebowal dodatkowo :

 • kołowrotek lub szpulkę
 • latarkę
 • bojkę
 • kompas
 • tabliczke do pisania pod wodą
 • nóż (opcjonalnie dodatkowo nóż do cięcia sieci)

Wymagania wstępne :

  
Pamiętaj jednak, że do nurkowania na wraku leżącym głębiej niż 30 metrów będziesz potrzebował certyfikatu poświadczającego Twoje szkolenie w nurkowaniu głebokim DEEP DIVER

   
Koszt kursu 600 PLN, w cenie materiały i certyfikat PADI  

Specjalizacja NAWIGACYJNA

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Specjalizacja nurkowanie nawigacyjne doskonale rozwinie Twoje umiejętności nurkowania bez przewodnika. Będziesz potrafil pod wodą trafic do bojki znając kurs i odległość ( wielu z Was wie, że nie jest to takie oczywiste) oraz wrócić do miejsca wejścia do wody bez wcześniejszego wypływania na powierzchnię.

Na kursie nauczysz się sposobów oceniania odległości różnymi metodami, pływania na kompas w toni po określonym kursie tak i z powrotem. Przećwiczysz pływanie po kwadracie i trójkącie oraz figurze wymagającej pięciokrotnej zmiany kierunku oraz wykonasz mapę tego odcinka….

Podczas kursu oprócz teorii wykonasz trzy nurkowania na wodach otwartych.

  
Wymagania wstępne :

  
Cena kursu : 500 PLN, cena zawiera koszt certyfikatu

Specjalizacja NOCNA

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Zamiarem Kursu Specjalistycznego PADI Nurkowanie Nocne jest zapoznanie Cię z umiejętnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, procedurami, technikami, problemami, ryzykiem oraz przyjemnością nurkowania nocnego .  Kurs specjalistyczny PADI Nurkowanie Nocne jest pomyślany jako bezpieczna, nadzorowana przez Instruktora forma wprowadzenia Cię w nurkowanie nocne w ramach limitów nurkowanie rekreacyjnego.

Podczas nurkowania nocnego zobaczysz miejsca, które znasz na codzień w zupełnie inny sposób. To, co do tej pory wydawało Ci się tak dobrze znane nagle pokaże coś zupełnie nowego, miejsce w którym mogłeś poruszać się bez kompasu bo znałeś każdy kamień teraz pokaże się w zupełnie innym „świetle” – świetle latarki….

Na kursie poznasz również sposoby radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Nauczysz sie organizować, planować i bezpiecznie wykonywac nurkowania nocne.

…w pewnym momencie zatrzymamy sie tuż nad dnem i zgasimy latarki, poczekamy aż oczy przyzwyczają się do ciemności i zobaczysz…….. ale to już na kursie.))

Podczas kursu oprócz teorii wykonamy trzy nurkowania szkoleniowe.

Wymagania wstepne :

 • PADI Open Water Diver lub stopień równoważny innej uznanej organizacji nurkowej –

Do nurkowań nocnych potrzebujesz:

 • latarkę
 • backup (latarkę zapasową)
 • światło chemiczne

Cena kursu wraz z certyfikatem : 600 PLN

Doskonała Pływalność (PPB)

Specjalizacje PADI - www.safediving.pl

Doskonała Pływalność jest kursem, który może zostać przeprowadzony tak samo jak każdy inny kurs – zakończony certyfikacją lub jako warsztaty na każdym poziomie szkolenia kandydata.

Zaczniemy od dobrania i rozmieszczenia balastu w taki sposób by Twoja sylwetka była jak najbardziej opływowa oraz maksymalnie pozioma. Będziemy ćwiczyć pływanie nad dnem bez jego mącenia, pływanie żabką, popływamy także po spejcalnym torze miedzy rozpietymi przeszkodami.

Będziemy szlifowali „zawiśnięcie w toni” tak by niewielkie zmiany głębokości regulowane były samym oddechem.

To czego nauczysz się podczas tego programy pozwoli Ci w przyszłości na znaczące zmniejszego SAC (zużycie powietrza) oraz świetną kontrolę nad samym sobą.

Materiały : brak materiałów, nauka oparta o wykłady instruktora.

Kurs lub warsztaty składają się z jednego wykładu instruktora i minimum dwóch nurkowań.

Zimowe warsztaty basenowe są dobra formą poprawy swojej pływalności przed następnym sezonem.

Oxygen Provider

Kurs Oxygen Provider – Ratownik Tlenowy – poszerza naszą wiedzę w zakresie pierwszej pomocy o podawanie tlenu. Jest doskonałą kontunuacją kursu EFR. Jeśli kończysz u nas kurs DIVEMASTERA kurs Ratownik Tlenowy zostanie do niego bezpłatnie dołączony.

Na kursie poznasz podstawy posługiwania się zestawami tlenowymi i podawaniem tlenu. Poznasz zagrożenia z tym związane, sprzęt oraz przećwiczysz różne symulowane wypadki, nie tylko nurkowe.

Kurs składa się z dwóch modułów teoretycznych.