SAFE DIVING - Kursy nurkowania

Napisz do mnie:
rafal_@_safediving_pl

Strona od jakiegoś czasu nieaktualizowana. Powód jest prosty – natłok pracy (4go.pl) nie daje mi szans na ich prowadzenie…. a przynajmniej w komercyjnej odsłonie. Prowadzę je nadal dla znajomych – żeby nie wypaść z wprawy :).  A może szukasz hostingu, domen, certyfikatów SSl czy sklepu internetowego? Zaglądnij na https://4go.pl

owd – szczegóły

Kurs jest podzielny na :

  • teorie – około 10 godzin, spotkania przeplatane z nurkowaniami basenowymi. Na spotkaniach poznasz podstawowe informacje odnośnie teorii nurkowania, systemu partnerskiego, bezpieczeństwa. Spotkania są podzielone tak jak film PADI OWD, jak książka PADI OWD i tak jak baseny. Jeden moduł teoretyczny+pierwsza część filmu+ pierwszy rodział książki – i to samo na basenie.

Przed każdym spotkanie powinieneś przeczytać kolejny rozdział książki i wypełnić sprawdziany wiedzy. Podczas spotkania dla utrwalenia tego co przeczytałeś oglądniemy film i omówimy wszystko jeszcze raz. Podczas pierwszego spotkania wypełnimy też niezbędne dokumenty.

  • nurkowania basenowe – 5 nurkowań na których w kontrolowanych warunkach przećwiczymy kolejne umiejętności. Ćwiczenie są zaliczeniowe. Oznacza to, że przechodzimy do następnej trudniejszej umiejętności po opanowaniu poprzedniej – jak już opanujesz oczyszanie z wody częściowo zalanej maski ściągniesz ją pod wodą, założysz i przedmuchasz z wody…

Pierwsze spotkanie zaczniemy do omowienia ćwiczeń, odpowiedzi na pytania i rozwiania wątpliwości. Na płycie basenu poznasz poszczególne elementy sprzętu, nauczysz się jak poprawnie złożyć sprzęt, jak go przenosić i jak o niego dbać.  Nauczysz się różnych sposobów wchodzenia do wody….. wykonamy ćwiczenia na dnie (między innymi odszukamy zgubiony automat, zalejemy i opróżnimy maskę z wody, popływamy tuż nad dnem….). Po wynurzęniu się przećwiczymy jeden ze sposobów wychodzenia z wody. Poprawnie rozłożymy cały sprzęt i omówimy to co robiliśmy pod wodą…. Każde następne spotkanie będzie wyglądało bardzo podobnie – omówienie, złożenie sprzętu, ćwiczenia w basenie, rozłożenie sprzętu i omówienie. Będą się różniły ćwiczeniami.

  • nurkowanie na wodach otwarych – minimum 4 nurkowania w warunkach wody otwartej. Sparwdzisz to, czego nauczyłeś się na basenie. Prawdopodobnie na te nurkowania wybierzemy się do Krakowa na Zakrzówek. Zakrzówek to zalany kamieniołom o głębokości 31 metrów, ze świetna widocznością – w niektórych okresach sięgającą 15 metrów (co na polskie warunki jest żadko spotykane). Są tam bardzo zróżnicowane warunki co pozwoli nam na dokładne przećwiczenie wszystkiego.

Pierwsze nurkowanie zaczniemy wchodząc do wody z płytkiej strony. Jak przed każdym zanurzeniem wykonamy partnersko kontrole bezpieczeństwa. Po zanurzeniu popłyniemy na pierwszą wycieczkę, przepłyniemy obok platformy naktórej podczas następnych nurkowań będziemy ćwiczyć. Dopłyniemy do pakamery, póżniej w okoloce zatopionego samolotu i wrócimy drogą (asfaltową, a co!) do miejsca wejścia do wody…..